Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту

Історія

Наш факультет має багате, насичене вагомими подіями минуле. Історія факультету розпочалася у 1965 році з відкриття вечірнього відділення романо-германської філології на філологічному факультеті Донецького державного університету.

Набір було здійснено за трьома спеціальностями (англійська, німецька і французька мови) по 10 студентів у кожній групі.

Перший випуск студентів і денного, і вечірнього відділення відбувся у 1971 році. Серед цих перших випускників були відомі нині Олег Михайловський, Наталя Піскун (Кафтаннікова), Валерій Артюшин, Ольга Макуріна (Пічугіна), Людмила Цисельська та ін.

Весною 1973 року Міністерство вищої освіти дало згоду на відкриття нового факультету.

Про високу кваліфікацію наших викладачів свідчить, наприклад, такий факт: старшого викладача кафедри англійської філології Лялюка Василя Кириловича було направлено до Нью-Йорка для роботи в ООН на посаді перекладача, де він працював 6 років (замість звичайних п’яти) з 1971 до 1977 рр. і закінчив свою роботу редактором групи перекладачів ООН.

Починаючи з 1970 року, студентів-відмінників відділення ми посилали на практику до Арабської Республіки Єгипет, де вони працювали перекладачами на будівництві Асуанської ГЕС, а також у Каїрі на будівництві об’єктів, які зводили радянські спеціалісти. Факультет жив повноцінним життям, проте на факультеті на момент його створення було ще мало кандидатів філологічних наук, доцентів — вони були лише серед викладачів кафедри зарубіжної літератури, яку перевели до нас із філологічного факультету.

Розуміючи необхідність підвищувати свою кваліфікацію, багато наших викладачів від самого початку існування факультету займалися наукою. Після захисту дисертацій більшість із них поверталися на свій факультет, зокрема, В.Д. Каліущенко, Н.М. Чернишенко, М.Г. Сенів, А.Г. Ненарочкіна, В.С. Васильєва, Л.Ю. Клебанова, Л.І. Кислякова, С.Т. Богатирьова, В.О. Дроздов, І.М. Подгайська, Г.С. Салова, Г.Є. Бакаєва, О.А. Борисенко та ін.). Ті викладачі, які після захисту дисертацій пішли працювати до інших вищих навчальних закладів, теж зарекомендували себе як висококваліфіковані фахівці.