Історія факультету

У 2021 році факультету іноземних мов виповнюється 48 років. Він має багате, насичене вагомими подіями минуле.

Історія факультету розпочалася у 1965 році з відкриття вечірнього відділення романо-германської філології на філологічному факультеті Донецького державного університету. Весною 1973 року постало питання про створення факультету на базі відділення романо-германської філології. На всіх кафедрах факультету на той час працювали випускники Московського, Київського, Харківського державних університетів, Московського державного педагогічного інституту іноземних мов імені Мориса Тореза, Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов та інших вищих навчальних закладів. У зв’язку з переміщенням до м. Вінниця у 2014 році склад факультету оновився за рахунок випускників з різних куточків України, здебільшого з м. Вінниці.

Першим деканом факультету з 1973 до 1976 рр. була Писаревська Надія Михайлівна. З 1976 до 1987 рр. факультет очолювала кандидат філологічних наук, доцент Єжкова Руфь Валентинівна. З 1987 року факультетом іноземних мов керує декан Каліущенко Володимир Дмитрович, доктор філологічних наук, професор, академік Академії наук вищої школи, заслужений діяч освіти України. З 2014 року деканом стає кандидат філологічних наук, доцент Оленяк Мар’яна Ярославівна.

Факультет готує науково-педагогічні кадри вищої кваліфікації в аспірантурі та докторантурі із 2 спеціальностей. З 2005 р. до 2014 р. на факультеті працювала спеціалізована рада із захисту кандидатських дисертацій з германських мов і порівняльно-історичного і типологічного мовознавства.

1965

Писаревська Надія Михайлівна

Кафедра англійської філології

1976